پژوهش در مديريت ورزش و ارتباطات ورزشي                         

 


شنبه 4 خرداد 1398

          درباره من


دانشیار دانشگاه پیام نور
حوزه مطالعاتی:
1. ارتباطات
2. رسانه
3. تبلیغات


دريافت فايل


نقد کتاب راهنمای پایان نامه از خانم شمین مرادی

1-با توجه به اينکه اين کتاب براي راهنمايي به دانشجوياني مي باشد که سر رشته اي از نگارش پايان نامه ندارند مطالب بهتر بود بصورت تيتر وار و چارت بندي شده شکل داده شود مثلا در صفحه 8 قسمت آخر صفحه مراحل مي توانست بصورت يک کادر متفاوت و تيتر وار باشد.
در صفحه 14:براي تعاريف نظري و عملياتي اگر مثالي زده مي شد شفاف تر بود و مخاطبين اين کتاب چون دانشجويان بي تجربه ايي در خصوص پايان نامه هستند .
نکته مثبت:
در همين صفحه 14 در مورد پژوهش هاي تک متغيري و دو متغيري و چند متغيري مثال زده شد و براحتي مفهوم به مخاطب رسيده است.
صفحه 15:
در پاراگراف آخر اين صفحه کلا متغير ملاک توضيح داده نشده است و من چندين بار اين پاراگراف را خواندم اما متوجه نشدم متغير ملاک دقيقا چيست؟
در صفحات 16 و 17 براي متغيرهاي مستقل و وابسته بسيار مثال زده شد و مخاطب را شير فهم مي کند اما مخاطبي که موضوه پايان نامه اش در مورد بررسي رابطه بين متغير هايي باشد متوجه متغير ملاک و پيش بين نميشود .

در صفحه 26 شماره 3 که گفته شده بيان مسوله بايد حل شدني باشد .نوشته شده "زيرا تعيين - ميزان – درجه- احتمال- مربوط- به- درستي- آنها- ممکن نيست"
8 تا کلمه بهم متصل شده مدت زيادي ذهن خواننده را درگير فهم خود مي کند.
کلا آقاي دکتر قاسمي شما لحن بيان سر کلاس هاي درسي و جلسات خارج از ساعت کلاسي با دانشجوهاتون بسيار آکادميک و رسمي است.من خودم براي اينکه دانشجوي مديريت ورزشي هستم و دوست داشتم لحنم کمي مديريتي باشه سعي کردم تکلم شما را تقليد کنم .شما يجورايي تکلم عاميانه و صميمانه با دانشجوها را با تکلم رسمي و مديريتي ترکيب کرديد که براي دانشجويان جالب توجه است .
اما در خصوص اين کتاب لحن نويسنده و ادبيات استفاده شده کاملا رسمي و مشکل است.شما چون در کتاب صحبت نميکنيد و فقط از طريق نوشتن قرار است با مخاطبين ارتباط برقرار کنيد .اين کتاب قرار است مشکلي از ترديد ها و ابهامات ذهني ما نويسندگان آينده پايان نامه ها باز کند اما خود خواندن اين کتاب ئ درک منظور نويسنده نياز به وقت و تامل زيادي دارد . نياز به آوردن مثال هاي بيشتري نيز احساس مي شود .البته من فقط فصل اول اين کتاب را فعلا خواندم.
با توجه به خواسته شما از دانشجويانتون بنا بر دقيق نقد کردن کتابتون من بسيار بسيار ذره بيني به خواندم و نقد کتاب پرداختم.کمتر نويسنده اي به اين کاري که شما انجام داديد دست زده و اين نشان دهنده روحيه بزرگ انتقاد پذيري و ميل به هرچه خانا تر بودن نوشته هايتان مي باشد .

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 7 تير 1391 - 18:20

کد:26255-1398 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به سايت شخصی دکتر قاسمی می باشد.