پژوهش در مديريت ورزش و ارتباطات ورزشي                         

 


شنبه 4 خرداد 1398

          درباره من


دانشیار دانشگاه پیام نور
حوزه مطالعاتی:
1. ارتباطات
2. رسانه
3. تبلیغات


دريافت فايل


انتشار کتاب روش تحقیق در مدیریت ورزشی، تلاشی برای پاسخ به سوالات رایج دانشجویان...

کتاب روش تحقیق در مدیریت ورزشی، کتابی است که بر پایه تحقیق نوشته شده است. برای تألیف این کتاب، در ابتدا، تمامی کتاب های روش تحقیق در حیطه تربیت بدنی و علوم ورزشی کشور با 3 روش تحلیل محتوا، پیمایش نظرات دانشجویان و مصاحبه با اساتید بررسی شد. سپس کتاب های محبوب غیرورزشی اساتید رشته تربیت بدنی که در کلاس ها به عنوان منبع معرفی می شدند، مورد بررسی قرار گرفت.
در این گام یک دسته بندی جامع از روش تحقیق به لحاظ استراتژی و مسیر اجرا تدوین و به پیمایش نظرات اصلاحی و تکمیلی گذاشته شد و در نهایت یک دسته بندی جامع از انواع روش های تحقیق حاصل شد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این کتاب، جا دادن انواع روش های تحقیق در یک جدول و با جامعیت انواع تحقیقات اجرا شده یا قابل اجرا در حوزه ورزش است.
از مجموعه این مطالعات نیازمندی هایی برای تألیف یک کتاب شناسایی و تلاش شد تا به شکلی کاربردی و با حداکثر قدرت پاسخگویی به سوالات و نیازهای موجود پاسخ داده شود.
این کتاب در 9 فصل و بر اساس سرفصل های مصوب دوره کارشناسی ارشد انواع گرایش های مدیریت ورزشی به شرح زیر نگاشته شده است.
1. مقدمات پژوهش: معرفی رشته مدیریت ورزش، انواع گرایش هادر داخل و خارج از کشور و انواع حوزه های مطالعاتی در انواع گرایش ها، و معرفی انواع روش های تحقیق
2. فرآیند تحقیق در مدیریت ورزشی: هر تحقیق را به سه مرحله پیش از اجرا(شامل 5 گام و گام پنجم و مهم آن تهیه پروپوزال)، حین اجرا(4 گام از تدوین کلیات تا جمع آوری داده، تحلیل و بحث) و پس از اجرا(3 گام تدوین گزارش، انعکاس نتایج و پی گیری اجرا) تقسیم می کند و هر یک را توضیح می دهد.
3. طرح های تحقیق در مدیریت ورزشی: به معرفی انواع روش های تحقیق در تحقیقات آزمایشی، توصیفی، کیفی و ترکیبی می پردازد.
4. اندازه گیری متغیرها: به معرفی انواع متغیرها و انواع ابزارهای جمع آوری داده ها در رابطه با متغیرها می پردازد.
5. روش های گردآوری اطلاعات و داده ها: انواع راه ها و منابع جمع آوری داده ها را معرفی می کند.
6. روش های نمونه گیری در تحقیقات مدیریت ورزشی: انواع روش های نمونه گیری را معرفی می کند.
7. تحلیل و تفسیر داده ها: انواع روش های تحلیل داده های کمی(روش های آماری) و کیفی را ارایه می کند.
8. تهیه و تدوین گزارش پژوهش در مدیریت ورزشی: نحوه نگارش فصول پایان نامه یا گزارش پژوهشی را شرح می دهد.
9. انتشار نتایج پژوهش در مجلات و همایش های علمی: چگونگی تولید انواع مقاله، پوستر و نحوه سخنرانی در جلسه دفاع و همایش ها را توضیح می دهد. در این فصل انواع نشریات داخلی و خارجی برای ارسال مقاله در حوزه مدیریت ورزشی معرفی شده است.
هر چند تلاش شده است که کتاب از جامعیت مناسبی در مقایسه باسایر کتاب های موجود برخوردار باشد، اما بی شک نظرات اصلاحی و تکمیلی صاحب نظران می تواند در هدف پیش روی کتاب موثر باشد. از همه مدرسانی که فکر می کنند می توانند در جامعیت کتاب سهم داشته باشند، دعوت می کنیم تا با تکمیل و ارتقای کتاب، افتخار همراهی نام خود را برای گروه مولفان فراهم کنند.
حمید قاسمی، سارا کشکر، صدیقه حیدری نژاد، اسماعیل شریفیان، رضا صابونچی

تاريخ  ارسال:دوشنبه 4 آبان 1394 - 20:09

کد:26596-1398 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به سايت شخصی دکتر قاسمی می باشد.